Paulo Coelho - Brida

1. září 2011 v 13:27 | Ururu

Autor: Paulo Coelho

Překladatel: Pavla Lidmilová

Nakladatelství: Argo

Rok a místo vydání: 2006, Portugalsko


Obsah: Brida chce být čarodějkou. Vyhledala proto Mága z Folku, který je mistr známý svou mocí, ale nemá žádné studenty a žije sám , aby ji naučil, jak čarodějkou být. On ji však poučil pouze o Temné noci a osvětlil jí existenci Tradice Slunce a Tradice Luny, což jsou cesty, kterými se mágové a čarodějky učí magii a magii vykonávají.

Aby se Brida stala čarodějkou musí si najít mistra. V knihkupectví s kouzelnickými knihami jí prodavač dá kontakt na čarodějku, která Bridu přijme za studentku. Wicca Bridu učí všem možným rytuálům a snaží se odhalit Bridin dar. Brida je však velmi zvídavá a tak Wicce pokladá spoustu otázek, mimo jiné i otázku: "Co je to Druhá část?"

Wicca se zdráhá odpovědět, ale nakonec Bridě odpoví. Naše duše se v Astrálním proudu mnohokrát dělí, tyto části se stávají dušemi, které jsou součástí lidí. Když se duše rozdělí na dvě čási a ty se potom setkají, táhne je k sobě jistá síla a je jim souzeno být spolu.

To, co však Brida neví je, že její Druhou částí je Mág z Folku.

Brida se nakonec stane čarodějkou a dozví se o své Druhé části. Rozhodne se však zůstat se svým přítelem, kterého miluje a Mág z Folku se rozhodnu ukončit svou samotu tím, že bude mít studenty a učit je magii.


Citace: Lidé jsou mistry svého vlastního osudu. Vždy se mohou dopustit týchž omylů. Vždy mohou utéci od toho, co si přejí a co před ně život šlechetně staví.

- Můžeme snadno sejít ze správné cesty. Jsme jen lidé, nejsme bezchybní.


Popis postavy: Lorens je Bridin přítel. I když je fyzik, vědec a nevěří v zázraky, podporuje Bridu v její touze stát se čarodějkou. Nikdy si nestěžuje a vždy jí pomáhá i přesto, že neví o co se jedná. Je velmi tolerantní, milý a chápavý.

Vlastní názor:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama