Říjen 2011


Cornelia Funke - Dračí jezdec

30. října 2011 v 19:47 | Ururu

Autor: Cornelia Funkeová
Překladatel: Milan Navrátil
Nakladatelství: Knižní klub
Rok a místo vydání: 1997, Německo
Forma: 57 kapitol, 336 stran
Obsah: Lung a povídalka se na radu krysy vydají hledat jejího příbuzného, který jim má dát mapu, která je dovede k legendárnímu Lemu nebes. Lem nebes je místo, kde draci žijí v klidu a míru. Lung, jakožto drak, je rozhodnut toto místo najít, protože místo, kde dosud s ostatními draky žil, se snaží obsadit lidé.
Mapu se jim dostat podaří i s jedním nezvaným hostem, Benem. Jenže na mapě není Lem nebes zakreslen přímo. Je tam jen místo, kde by se asi mohl vyskytovat. Lung, Povídalka a Ben cestují vstříc Himalájím, ve kterých to místo má být. Aby jejich cesta nebyla příliš poklidná, sleduje je celou cestu zlý zlatý drak, Žahavá kopřiva, který rád draky loví. On sám není opravdový, ale uměle vytvořený drak, jehož tělo je pokryto zlatými šupinami těžkými tak, že nemůže létat. Ostatní draci jsou stříbrní a žijí měsíčního světla. A taky mohou létat pouze za měsíčního svitu.
Existuje legenda o dračím jezdci, který draky osvobodí od zlatého, Žahavé kopřivy. Tuto legendu jim přiblíží vědec Barnabáš Weisengrund a paní Ghalib se kterými se na své výpravě seznámí. Na své cestě potkají děsivého Baziliška, ptáka Noh, elfy a trpaslíky, džina a spoustu dalších stvoření. Jejich cílem je jak najít Lem nebes, tak naplnit legendu o dračím jezdci.
Popis postavy: Krysa Lola Šedochvůstka, která se k výpravě ke konci přidala, byla, ač malá, tak s velkou touhou pomoci. Pilotuje malé letadlo a mapuje krajiny, do kterých se na žádost svého strýce, který vyrábí mapy, vydává.
Vlastní názor: Knihy od Cornelie Funke se mi vždy dobře čtou, protože zápletky nejsou složité, ale přesto jsou zajímavé. Autorčiny nápady jsou vždy originální a mají něco do sebe. Jako vždy jsem s její knihou naprosto spokojená.
P.S: Nejsem si jistá, jestli je Barnabášovo příjmení správně. Nikde jsem ho nenašla.

Jak správně žít

28. října 2011 v 19:01 | Ururu

Je trochu chladno, pomyslím se a rozhlédnu se. Lidé, co kolem mě prochází, si mě opovržlivě prohlíží. Nedivím se. Kdybych já viděla na chodníku sedět holku v mém věku, v minišatech, s rozmazanou řasenkou a ještě ke všemu s výrazem, že všemu rozumí, myslela bych si, že je to prostitutka. A oni si to určitě myslí. Jen si odfrknu. Je mi to jedno. Už je mi všechno jedno. Dneska to skončí a to je to důležité. Jaká škoda. Jen si vzpomenu, jak to mamka začala."Proč se neučíš? Jenom se chodíš bavit. Ničíš si život!" křičela.
"Neničím si ho, žiju ho. Na rozdíl od tebe. Pořád se jen na něco připravuješ a nikdy nejsi šťastná," odpovím s úsměvem. Jenže ona se tváří tak naštvaně, že se až leknu.
"Vypadni! Seber si svý věci a zmiz z mýho domu!" začala na mě křičet a v očích měla slzy. Proč brečela? To já jsem byla překvapená a vyděšená. Nevzala jsem si nic a utekla jsem pryč.

Změna plánu

28. října 2011 v 16:39 | Ururu |  Osobní výlevy
Změna plánu!
Nikam nejedu a Hikki už se vrátil, takže bude všechno na hladký průběh, jako vždycky.Usmívající se

Zase budu doma počítat se ségrou příklady do chemie na hmotnostní zlomky. To jsou teda prázdniny. Křičící
A nikdo nekomentuje, chjo! Zamračený

Snad si to alespoň vy užíváte,
Ururu


Mo

27. října 2011 v 23:24
Přezdívka: Mo
Rok narození: 1995
Pohlaví: Muž
Zaměření a pozice na lodi: Povídky, lodní psycholog
O mně: Bydlím v Brně, chodím na čtyřletý gympl do Tišnova, později bych se rád dostal na fildu, abych mohl dělat psychologa, jak už vám Ururu taktně naznačila. Co dál? V jednom kuse se hádám s Hikkim o nesmyslech, nemám rád fyziku, chemii, ale baví mě cizí jazyky. Takže mluvím anglicky, rusky, učím se německy a uvažuju, že k tomu přihodím ještě španělštinu a japonštinu.
Povaha: Jednoznačně flegmatik, už sem dlouho nezažil, že by mě něco vážně vytočilo.

Oblíbené:

 • Jídlo: Těžko říct jsem všežravec, ale nejraději mám asi karbenátky s rajskou a bramborovou kaší.
 • Hobby: Docela dost čtu, občas kouknu na něco novýho o počítačích, ale hlavně divá zvěř - moji přátelé otaku.
 • Film: Sherlok Holmes režírovaný Guyem Ritchiem, Desperado, Nepřátelé před branami
 • Kniha: Kurt Vonegut - Kollíbka
 • Hudba: Three Days Grace, Linkin Park, The Offspring, Adept - takže rock a metal
Životní sen: Dostudovat, mít vlastní poradnu, a pomáhat těm, kteří to budou potřebovat, a tahat nehorázný prachy ze snobů, kterým někdo pošramotil ego.

Nějak mě začalo bavit psát info... =3

27. října 2011 v 22:29 | Ururu |  Osobní výlevy
Zdravím přeživší!
Jak si užíváte prázdniny? Nebo se učíte na pondělí? Nebo pracujete? Usmívající se
Otázky pěkně na tělo, co? Smějící se

Jen jsem vám chtěla říct, že devátá kapitola Čísla je napsaná a zítra v klidu vyjde, i když tu možná nebudu, protože si ji pěkně načasuju! Taky bych chtěla dodat, že jsem při jejím psaní poslouchala Beethovena, takže jestli se vám to nebude líbit, může za to on. A nebo taky ségra, kterou měl přehlušit.Úžasný

O vydání Hikkiho Minuty D si tak jistá nejsem, protože jsem ji ještě neobdržela Hikki je teď na Slovensku a nemůže mi ji poslat. Já zítra jedu do Maďarska a tam ji taky nebudu moct vydat, ale budeme se snažit to zaonačit tak, aby vyšla! Nevinný

A taky by tu byl jeden zajímavý návrh pro ty, co mají hodně času a jsou zběhlí v grafice. K povídce Ústavní materiál, by se mi hodil banner. To už jsem psala na naše FB stránky. (Modré tlačítko nahoře v menu. Je na něm "blbka z FB".)
Jenže se nikdo neozval. Takže jestli se tu najde někdo, kdo by to pro mě udělal, byla bych moc ráda. Jediná podmínka je, aby to sedlo k ději povídky a byl na něm název povídky. Tak prosím, prosím, smutně koukám, prstíčkem hrabu. Uděláte to pro mě? Jinak budu brečet. Plačící

A ještě vám musím říct o novém rušiči klidu! Nabereme nového člena na povídky. Zatím na jednorázovky. Se jménem Mo se tu objeví náš lodní psycholog! Smějící se

Užijte si zítřejší Státní svátek, Den založení Československa,
Vaše Ururu

P.S: Emotikony jsou prostě super Mrkající

Profily autorů

26. října 2011 v 15:13 | Ururu

Ururu

Mo

Lucky

Hikki (Neaktivní)

Dione (Neaktivní)

Sanji (Neaktivní)


Ururu

26. října 2011 v 15:12
Přezdívka: Ururu
Rok narození: 1995
Pohlaví: Žena
Zaměření a pozice na lodi: Povídky, Básničky, Čtenářský deník, Admin, Kapitán
O mně: Studuju na šestiletém gymnáziu v Brně a chci to v životě dostat tak daleko, kam jen dohlédnu (s brýlema samozřejmě).
Nejvíc mě baví vymýšlet si příběhy a číst si. Taky ráda vařím, vyrábím bižuterii z korálků a bavlnek.
Nebaví mě dívání se na televizi, počty (pokud nejde o peníze).
Jsem prcek a využívám veškeré výhody tohoto stavu. =D

Povaha: občas zataženo, občas slunečno, občas ignorace, hodná i zlá
Oblíbené:

 • Jídlo: Sushi, těstoviny, nektarinky
 • Hobby: Čtení, plavání, blogování, angličtina, psaní
 • Film: Elizabethtown
 • Kniha: --nevešlo by se--
 • Hudba: všechno lepší ze všeho =)
Životní sen: Už od asi třetí třídy jsem chtěla být spisovatelkou a stále chci. Jenže si nejsem jistá, jestli se mi ten sen splní, tak si jako záložní povolání volím pedagogiku v oborech mně nejbližších - angličtina, čeština. Nebo by mě bavilo překládání. Hmm.
Taky bych chtěla mít nějakýho fajn manžela. Hodně chytrýho, ale skromnýho. S mírně nadprůměrným platem. Heh.

Dione

26. října 2011 v 14:43
Přezdívka: Dione
Rok narození: 1994
Pohlaví: Žena
Zaměření a pozice na lodi: Básničky, Navigátor a poradce
O mně: Bydlím v jedné vesnici kousek od brna, chodím na gymnázium, moc mě to nebaví, ale co nadělám. Ráda píšu básničky (toho jste si už asi všimli :D), dřív jsem hrála na klavír, ale neměla jsem na to moc času a nesnáším koncerty, takže jsem s tím už skončila. Mám ráda fyziku, ale nejdou mi cizí jazyky. Jsem hodně mlsná, čokoládu, zákusky a podobný věci můžu pořád. Líbí se mi nadpřirozené bytosti jako andělé, upíři, vlkodlaci...

Povaha: Jsem introvert, dřív jsem bývala hodně flegmatik, teď asi převážně taky, ale už ne tolik... Jsem trochu zlomyslná, mám ráda srandu, někteří říkají, že jsem hodná, ale já vím, že často zlobím. Ráda přemýšlím, všechno rozebírám do nejmenších detailů, porovnávám různé skutečnosti, mozek se mně prostě nezastaví i když často přemýšlím o úplných blbostech. Mám ráda někdy i docela psycho věci, třeba když se mně zdá sen s psycho koncem. Nebo strategii, a když je něco promyšlené do detailů. Čeho se bojím... tak dřív to bývaly pavučiny, z těch jsem mívala panickou hrůzu, přitom pavouky jsem měla ráda. Teď sice pavučiny nemusím, ale už se jich tolik neděsím; pavouci mi pořád nevadí. Mám trochu strach z výšek, ale přitom je miluju. Bojím se o ty, co mám ráda. Nevím, jestli jsem tak přecitlivělá nebo tak bezcitná, protože mě dokáže rozbrečet každá blbost ve filmu, ale když se stane něco vážnějšího, tak nic...

Oblíbené:
 • Film: těžko říct... asi Matrix a Push
 • Kniha: moc nečtu, takže se to blbě určuje ale asi Bible... jediný k čemu se tak ňák vracím...
 • Hudba: převážně metal
 • Jídlo: čokoláda
 • Hobby:Travian, facebook, taneční
Životní sen: Žít šťastně, stát se vědcem, zkoumat vesmír a časoprostor