Cornelia Funke - Dračí jezdec

30. října 2011 v 19:47 | Ururu

Autor: Cornelia Funkeová
Překladatel: Milan Navrátil
Nakladatelství: Knižní klub
Rok a místo vydání: 1997, Německo
Forma: 57 kapitol, 336 stran
Obsah: Lung a povídalka se na radu krysy vydají hledat jejího příbuzného, který jim má dát mapu, která je dovede k legendárnímu Lemu nebes. Lem nebes je místo, kde draci žijí v klidu a míru. Lung, jakožto drak, je rozhodnut toto místo najít, protože místo, kde dosud s ostatními draky žil, se snaží obsadit lidé.
Mapu se jim dostat podaří i s jedním nezvaným hostem, Benem. Jenže na mapě není Lem nebes zakreslen přímo. Je tam jen místo, kde by se asi mohl vyskytovat. Lung, Povídalka a Ben cestují vstříc Himalájím, ve kterých to místo má být. Aby jejich cesta nebyla příliš poklidná, sleduje je celou cestu zlý zlatý drak, Žahavá kopřiva, který rád draky loví. On sám není opravdový, ale uměle vytvořený drak, jehož tělo je pokryto zlatými šupinami těžkými tak, že nemůže létat. Ostatní draci jsou stříbrní a žijí měsíčního světla. A taky mohou létat pouze za měsíčního svitu.
Existuje legenda o dračím jezdci, který draky osvobodí od zlatého, Žahavé kopřivy. Tuto legendu jim přiblíží vědec Barnabáš Weisengrund a paní Ghalib se kterými se na své výpravě seznámí. Na své cestě potkají děsivého Baziliška, ptáka Noh, elfy a trpaslíky, džina a spoustu dalších stvoření. Jejich cílem je jak najít Lem nebes, tak naplnit legendu o dračím jezdci.
Popis postavy: Krysa Lola Šedochvůstka, která se k výpravě ke konci přidala, byla, ač malá, tak s velkou touhou pomoci. Pilotuje malé letadlo a mapuje krajiny, do kterých se na žádost svého strýce, který vyrábí mapy, vydává.
Vlastní názor: Knihy od Cornelie Funke se mi vždy dobře čtou, protože zápletky nejsou složité, ale přesto jsou zajímavé. Autorčiny nápady jsou vždy originální a mají něco do sebe. Jako vždy jsem s její knihou naprosto spokojená.
P.S: Nejsem si jistá, jestli je Barnabášovo příjmení správně. Nikde jsem ho nenašla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 2:53 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama