Cornelia Funke - Inskoustové srdce

22. října 2011 v 15:46 | Ururu
Autor: Cornelia Funkeová
Překladatel: Emílie Harantová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok a místo vydání: 2003, Německo
Forma: 59 kapitol, 394 stran
Obsah: Meggie je dvanáctiletá dívka, která žije sama se svým otcem knihvazačem. Svou maminku nezná a jedinou vzpomínkou na ni je stará fotografie. Kvůli zaměstnání svého otce, kterému Meggie říká Mo, se často stěhuje, ale netuší, že to má i jiný důvod. Zmizení její matky má také jiný důvod než to, že je opustila, jak jí řekl Mo. Tajemství začíná vycházet na povrch, když se před dveřmi jejich nového domu objeví záhadný muž, který naznačuje, že Megiie zná a je vidět, že i Mo ho zná, ale nechce o něm Meggie nic říct.
Po nějaké době Moa požádá Meggiina teta, aby se postaral o nápravu jejích četných knih. Mo a Meggie se k ní na nějakou dobu nastěhují. I záhadný muž s podivným jménem Prašprst se k nim na nějakou dobu přidá a chová se jako přítel. Dokud se v domě uprostřed noci neobjeví tajemní maskovaní muži a neunesou Moa s jednou jeho knihou. Nakonec vyjde najevo, že Prašprst prozradil jejich úkryt zlému Kozorohovi, který se snaží Meggiina otce donutit, aby mu z knih "vyčetl" zlaté poklady. A tak se Meggie dozví o jeho schopnosti přivést k životu vše, co se objeví na stránkách knih. Jenže za všechno, co vyčte do svého světa, zmizí i něco na oplátku do světa knihy. Kozoroh, Prašprst a několik dalších bylo z knih vyčteno, ale zpátky se jim vracet nechce. Meggie chce otce zachránit a tak se vydává nalézt autora knihy, ze které pochází Kozoroh - Inkoustové srdce.
Popis postavy: Když byla Resa ve svém světě, jmenovala se Teresa. Je to Meggiina matka. Mo ji omylem včetl do knihy, a když byla vyčtena zpět, ztratila hlas, ale nikdy neztratila naději, že se vrátí domů.
Vlastní názor: Inkoustové srdce má skvělí příběh a styl psaní autorky mi vyhovuje. Můžu říct, že se tato kniha zařadí k mým oblíbeným.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama