Michal Viewegh - Nápady laskavého čtenáře

22. října 2011 v 19:26 | Ururu

Autor: Michal Viewegh
Nakladatelství: Petrov
Rok a místo vydání: 2002, Česká republika
Forma: 21 povídek
Obsah: Michal Viewegh každou z povídek napodobuje styl jednoho spisovatele a parodizuje ho.
Povídka Když ti není pomoci, zkus vyběhnout do noci, vypráví o několika manželských párech, které bydlí v jednom panelovém domě, který si sami postavili. Autor nazývá postavy pouze jejich povoláními, jako jsou například "Manžel Pilot se svojí manželkou Letuškou". Všichni tito obyvatelé domu se sejdou jednou večer u Pilota a dívali se na film. Všichni muži došli k závěru, že nějak zdomácněli a ztloustli, a proto se okamžitě svlékli a počali běhat kolem panelového domu, ve kterém bydleli. V noci, když padal sníh.
Popis postavy: Z povídky Muka velrybí obraznosti je zajímavým charakterem David, který pracuje ve vagónu, který míří k moři. V minutě se zamiluje do jedné cestující, a když vidí, že ona je s někým jiným, chce spáchat sebevraždu. Ovšem jeho plán nevyjde. Tahle příhoda určitě svědčí o tom, že ho snadno něco rozhodí.

Vlastní názor:
Některé povídky mi přišli průmětné, jiné podprůměrné. A až na dvě až tři, se mi kniha nelíbila. Některé zápisy byli příliš zmatené, jiné až příliš parodizovaly jiná díla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama