Taiyo no uta (2006)

25. října 2011 v 12:59 | Ururu |  Recenze filmů
"Píseň ke slunci" je Japonský film z roku 2006. Režisérem byl Norihiro Koizumi a délka filmu je 119 minut.
(Někdy chybně překládáno jako "Půlnoční píseň", jak si to přejmenovali Američané.)


Recenze:
Kaoru trpí onemocněním Xeroderma Pigmentosum (XP), která by se dala nazvat také alergií na slunce. Člověk, který touto nemocí onemocní, může zemřít, vystaví-li se slunečnímu světlu. Kaoru vede svou život jinak než ostatní lidé, spí ve dne a bdí v noci. Každou noc Kaoru vezme svou kytaru a jde se vyzpívat před vlakové nádraží. Vrací se domů před východem slunce a než jde spát, pozoruje na zastávce, na kterou přímov vidí ze svého okna, kluka, který tam každé ráno má sraz se svými kamarády a potom vyráží surfovat. Jednu noc, kdy zpívá u nádraží ho uvidí a představí se mu. Stanou se z nich přátelé, ale Kaoru se nemíní o své nemoci. Dosáhnou její city a písně k jeho srdci? Co o ní bude myslet, až se doslechne o její nemoci?


Zajímavost: V roli Kaoru se objeví známá a velice oblíbená zpěvačka Yui Yoshioka, která nazpívala například opening k anime Bleach Rolling star a Again.

Hodnocení: Film stoprocentně doporučuju! Neumím objektivně hodnotit na procenta, vážně, ale tenhle film perfektně hraje na city. Někdy jsem si bědovala, jak je Kaoru drzá a někdy jsem až brečela, jak je Koji hloupý… I tak doporučuji!

Online pouze v angličtině: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12, 13, 14
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama