Listopad 2011


Řetízek od špuntu do vany

28. listopadu 2011 v 21:46 | Ururu

Nejhorší na tom všem bylo, že jsem to věděla. Věděla jsem to už dávno. A i když jsem to věděla, chovala jsem se jako úplná kráva a dělala, že je mi to fuk. Ale, co jsem mohla dělat jinýho? Zpanikařila jsem! Chtěla jsem mu říct, že jo, ale pak jsem prostě zazmatkovala a teď je to takový divný.

Už dávno jsem věděla, že je do mě zamilovanej a tak, ale když mi to řekl po takové době, už jsem si prostě nebyla tak jistá.

Meg Cabot - Velikost XL - Kila navíc přibívají

27. listopadu 2011 v 15:33 | UruruAutor: Meg Cabot

Překladatel: Lucie Johnová

Nakladatelství: BB/art

Rok a místo vydání: Velká Británie, 2008

Forma: 30 kapitol, 303 stran


Obsah: Heather řeší další vraždu na koleji. Tentokrát se našla hlava roztleskávačky pěkně povařená v hrnci, ve školní jídelně. Heather vyřešila podobný případ už dřív a byl to případ, o které nikdo nevěřil, že je vražda. Kromě Heather. Ale tentokrát je jasné, že to vražda byla. Roztleskávačka si přece jen tak neuřízne hlavu a nepovaří si ji na plotně. A její tělo si taky jen tak neodběhlo. Jenže není k nalezení. Heather zjišťuje, že Lindsay, mrtvá roztleskávačka, měla něco s drogovými dealery z protější koleje a rozhodne se, že se jich na pár otázek zeptá. Do jejího vyšetřování se zaplete i Gavin, studen bydlící na koleji, kde Heather pracuje. Gavin Heather propašuje na jednu "pařbu" oněch dealerů a přitom si u nich začne kopat hrob. Protože Gavin Heather tajně miluje, snaží se jí se vším vyjít vstříc. Jenže Heather přece nemůže randit se studentem, který bydlí na koleji, kde pracuje. Navíc se její bývalý snoubenec žení a snaží se ji přemluvit, aby mu šla na svatbu. A Heatřina otce propustili z vězení a první místo, kam zamíří, je její dům. Cooper si jí stále ještě nevšímá tak, jak by chtěla. Navíc dostala nabídku od rockového zpěváka, manžela své nejlepší kamarádky Patty, aby si s ním a jeho skupinou zazpívala v jedné hospodě a oprášila tak svou zašlou pěveckou kariéru. Heather toho má zkrátka nad hlavu i bez té vraždy. Jenže tu vraždu prostě vyřeší a tečka!

Popis postavy: Gavin, poměrně problémový student, který je každou chvíli u Heather v kanceláři, protože něco provedl. V tomto díle mu bylo jedenadvace let a on se pokusil vypít jedenadvacet panáků, jak je to na New York Colleage zvykem, když dovrčíte plnoletosti. Nechtěně se připlete do Heatřina vyšetřování, když prozradí, že podezřelé dealery zná a je k nim pozván na party.

Vlastní názor: Knížky od Meg Cabot jsou velice čtivé a zápletky jsou někdy absurdní a někdy rovnou ze života, ale člověk se při čtení pobaví a ve většině situací se dokáže ztotožnit s postavami v knize. Už se těším na třetí díl.

Gordon Reece - Myši

26. listopadu 2011 v 20:01 | Ururu
Autor: Grodon Reece

Překladatel: Dana Vlčková

Nakladatelství: JOTA

Rok a místo vydání: Velká Británie, 2010

Forma: 260 stran, 45 kapitol


Obsah: Sheley je ve škole šikanována třemi dívkami, se kterými se kamarádila už od školky a její rodiče se rozvádějí. Ve škole snáší spoustu týrání a nakonec pomyslí i na sebevraždu. Nakonec ji ty tři dokonce zbijí skoro do bezvědomí a zapálí vlasy. Sheley jako zázrakem přežije. Z incidentu si odnese popáleniny a jizvy na obličeji a na krku, které se budou dlouhou dobu hojit, ale nakonec přece jen zmizí. Bohužel nemůžou být tři dívky usvědčeny, protože jediné svědectví je to Shelyino a na tom se prý nedá stavět.

Sheley odejde ze školy a spolu s mámou se odstěhují do Zimolezového domu, který má sousedy na míle daleko. Za Sheley chodí dva učitelé, kteří jí pomáhají s přípravou na budoucí zkoušky. Shelyina máma si najde práci v malé právnické agentuře a její plat sotva ji a Sheley uživí.

Jednou v noci se do jejich domu vloupe zloděj. Sheleyina máma mu dá všechno, co po ní chce, protože zloděj má nůž a je opilý, takže ho nechce naštvat. Jeho jednání je i tak hrubé. Nakonec si odnese spoustu peněz, Shelyin narozeninový dárek a spoustu dalších věcí, co mu přišly pod ruku. Nůž nechá ležet na kuchyňském stole. Zloděj opouští dům. Taková arogance. Sheley ztratí nervy. Popadne nůž z kuchyňského stolu a vyběhne za zlodějem. Ubodá ho. Co budeme dělat, mami?


Popis postavy: Tereza Watsonová byla jedna z těch, které Sheley šikanovali, a kterou Sheley nejvíc obviňovala, protože z těch tří byla největší tyranka. Když byly obviněny, byla to ona, kdo první šikanu popřel. Určitě jí nechybělo sebevědomí, ale autor ji popisuje i způsobem, že jí něco schází.


Vlastní názor: Naprosto perfektní thriller. Některé z autorových myšlenek mě už někdy taky při psaní napadly, a proto jsem se do příběhu opravdu vžila. Co mi ale vadilo, bylo, že autor vždycky text, na který se odkazoval, k dané situaci připsal. V takových chvílích jsem si říkala, jestli si myslí, že jsem úplně blbá, ale jinak nemám moc, co vytknout.

Sanji

26. listopadu 2011 v 16:55
Přezdívka: Sanji
Rok narození: 1993
Pohlaví: Muž
Zaměření a pozice na lodi: Povídky, číšník/kuchař
O mně: bydlím v malé vesnici (s pivovarem), momentálně chodím na dvouletou nástavbu - ekonomika a podnikání (2013 budu snad dělat maturitu), rád píšu kratší povídky a taky rád kreslím. Hlavně fantasy

Povaha: Střelenej týpek, s rychlejši pusou, než mozkem xD Rád chodím do své krabice ničeho (součást každého mozku muže), která je opravdu velká. Rád vypínám mozek, takže dost často nevnímám...

Oblíbené:

  • Jídlo: asi lasagne,nebo gyros s nudlema a k tomu dobrý pivo
  • Hobby: teď momentálně divoké kmeny, shakes and fidget game - to zapina, po každém zapnutí pc
  • Film: barva magie, johnny english: reborn
  • Knihy: forgotten realms - legenda o Drizztovi
  • Hudba: metal, punk, rock - nejvíc metal

Životní sen: hrát na elektriku, nebo baskytaru ve folk metalové kapele


Až vyrostu, budu uklízečka

25. listopadu 2011 v 23:32 | Ururu
27. října 2005
Ve škole nám říkali, že když si budeme psát deník, bude se nám to ve stáří hodit, kvůli hezkým vzpomínkám, tak jsem se rozhodla, že si ho začnu psát. Protože jsme s mamkou nedávno začali nový život, začnu od našeho nového začátku. Doufám, že si to ještě všechno pamatuju.


Život v jednom dni

25. listopadu 2011 v 20:02 | Ururu |  Osobní výlevy
Na Youtube.com jsem narazila na zajímavý projek s názvem "Život v jednom dni". (Odkaz zde)
Podle mě je to docela odvážný a hlavně velice zajímavý projekt.

Lidé z celého světa natočili část svého života z 24. července roku 2010. Každý kousek, každý střípek jejich života je něco osobního, něco, co denno denně potkáváme na ulici a nevidíme to, věci, co děláme poprvé, věci všední, věci, co si budeme do konce života pamatovat, věci, co jsme nikdy neviděli, ale pro jiné jsou zcela normální a fádní, lidské myšlenky, lidskou bolest, lidskou sílu, lidskou slabost, radost, práci, lenost, schopnosti, lásku, ignoraci, neposlušnost, štěstí...

Do mého scénáře by zapadalo pozdní ranní vstávání bez snídaně, oběd ve městě ve formě pizzy s sebou, návštěva knihkupectví, kafe v kavárně s kamarádkou, podvečerní chat na FB a ICQ překrývající se s psaním povídek a článků, vymluvení se na chatu na jinou práci, čtení knížky, povídky, nebo psaní protokolů do školy. Nakonec usínání se sluchátkama v uších a hudbou z mobilu.

Co byste natočili vy? Jaká scéna by vystihovala váš život? Jak byste lidem ukázali, že v tom nejsou sami, jak to udělali čtyři tisíce jiných lidí z celého světa?