Řetízek od špuntu do vany

28. listopadu 2011 v 21:46 | Ururu

Nejhorší na tom všem bylo, že jsem to věděla. Věděla jsem to už dávno. A i když jsem to věděla, chovala jsem se jako úplná kráva a dělala, že je mi to fuk. Ale, co jsem mohla dělat jinýho? Zpanikařila jsem! Chtěla jsem mu říct, že jo, ale pak jsem prostě zazmatkovala a teď je to takový divný.

Už dávno jsem věděla, že je do mě zamilovanej a tak, ale když mi to řekl po takové době, už jsem si prostě nebyla tak jistá.Je teda pravda, že sebevědomím zrovna neoplývám, ale v tomhle jsem si byla jistá. Ten kluk mě prostě miluje. A taky že jo. Vykazoval všechny známky toho, že mě chce. Nebo alespoň chce, abych s ním chodila. Popravdě mi to celou dobu dost lichotilo, i teď mi to lichotí, jenže on pořád nic.

Celou dobu jenom něco naznačoval. Jenom nenápadně naznačoval. Pořád mě hlodalo vědomí, že si to jenom nalhávám, takže jsem na to naznačování moc nereagovala, což si teď trochu vyčítám, ale prostě jsem si nebyla jistá. Jak bych taky mohla? No, jak bych mohla? Vždyť to bylo skoro poprvé, co někdo projevil zájem o někoho, jako jsem já. Jako jsem já? Asi jsem ve svém druhu originál…


Ale on pořád jenom naznačoval! Mohla jsem se z toho zbláznit. Úsměvy, doteky, pohledy, dvojsmysly, nehody, náhody… Začínala jsem na tom s ním být stejně, jako na tom byl on se mnou. A to všechno asi jenom z vděčnosti. Z vděčnosti, že projevil zájem. Projevil zájem o můj specifický druh. A já mu byla vděčná.

Byla jsem tak šťastná, že už možná nebudu muset být sama, že jsem se do něj taky zamilovala. A on pořád jen naznačoval. Úsměvy a dotyky. Náhody a nehody. Pohledy a dvojsmysly. Málem jsem zešílela! A on pořád nic! Přece musí kluk udělat první krok. Jinak by to bylo trapný. Přece by to jinak bylo hrozně trapný!

Pomalu mě to začínalo nudit. Nudila jsem se. Pořád to samý. Furt dokola to samý. Koho by to nenudilo? No, jeho to očividně nenudilo. Pořád to samý dokola.


A pak to přišlo.

Najednou zničehonic se na mě vytasí s tou Strašnědlouhotichciříctžetěmiluju a já jako co? A já jako nic. Koukám na něj, oči jako tenisáky a mlčím. Mlčím jako kapr. Jako kapr s očima jako tenisáky. A on na to co? On samozřejmě pokračoval v mluvení. Nemohla jsem mu říct, že jsem na tom tak nějak podobně, i když mě to zrovna opouštělo - což bych vynechala, protože se to s jeho zájmem zase vracelo. A on začal, jakože můžeme být pořád kamarádi, když s ním teda nechci chodit.


Nepustil mě ke slovu! Ani mě nepustil ke slovu a jeho sebedůvěra na bodě mrazu už začala dělat závěry. Závěry, ke kterým jsem já sama nedošla!


Vlastně si za to může sám. A může i za tu mou samotu. Protože na moje triko to rozhodně nevezmu. Ani omylem. Ať si nemyslí. Ty jeho současný ublížený pohledy mě sice dost mrzí a cítím se mizerně, ale asi s tím už nic moc nenaděláme, když ani jeden nemáme odvahu si o tom znovu promluvit.

Jenže on zase změnil taktiku.


A to nevím, jestli zvládnu. Chová se teď jako blbeček. Nevím, jestli si chce něco dokázat, ale chodí teď s několika holkama zároveň, povyšuje se nad všechny a hlavně nade mě, kašle na školu, kouří, pije a kdo ví co ještě.

Já můžu jenom říct, že jsem ztratila zájem. Přece jenom myslím pozitivně a vidím, že na světě je spousta jinejch a lepších kluků, než on. Třeba se vrátím k nějaké staré lásce, kdo ví?


Ale je mi ho líto. To jo. Taky cítím vinu, ale co nadělám. Může si za to sám.

Jak tak nad tím přemýšlím, zjišťuju, že jsem zase něco provedla. Nedávala jsem pozor, co dělám a ukroutila jsem řetízek od špuntu do vany z té příchytky na něj, co je na vaně přišroubovaná. Chjo. A voda už je taky nějaká studená.

Konec chmurným myšlenkám o vztahu, který mohl být, ale nebyl. Vzhůru k chmurným myšlenkám o virech, bakteriích a genetické informaci. Aleluja!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Res Res | 29. listopadu 2011 v 11:39 | Reagovat

:) :-)

2 yuuki-mono yuuki-mono | Web | 30. listopadu 2011 v 18:27 | Reagovat

hezky napsané.. nějaké.. pokračování se chytá?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama