Vnitřně

16. července 2014 v 21:54 |  Osobní výlevy
Téma týdne: Ošklivé káčátko


Proč se bavit o vnější kráse? Já bych to dnes pojala vnitřně.


Asi před týdnem jsem se seznámila s jedním chlapcem od nás ze školy, který je skutečně dobře vypadající. Takový trochu moc hubený princ z pohádky. Nikdy dřív jsme se nepotkali, ale už jsem o něm od pár lidí slyšela, že je fajn a že se s ním "dobře paří", což je dnes pozitivní hodnocení člověka.
Tedy jsme se seznámili a tak si tak povídáme a je to fajn. Sice hodně mluví, ale nevadí, přece nemusím pořád něco říkat, no ne? Alespoň zboříme stereotyp o ukecaných ženských a chudácích mlčenlivých chlapech.
Vypráví mi historky, ve směs vtipné i poměrně dost škodolibé, ale mezi kluky je to asi normální. Já jen přikyvuju a směju se.
Potkali jsme se několikrát a tak nějak jsme si už začínali trochu věřit. Z mojí strany to teda nebylo moc jak projevit, protože jsem se téměř nedostala ke slovu. Jen jsem občas něco doplnila, nebo poznamenala nebo řekla, že tohle už jsem slyšela….. moment. Kdy že to začal probírat drby? Vlastně už delší dobu mluví jen na téma "ta holka je strašně tlustá", "ten debil se neumí učesat" a "když jsem chodil s touhle, tak jsem šel i s tamtou".
Ač od pohledu švarný jinoch, od poslechu egoistický a povrchní blbeček.
Nestydím se za svůj moralismus/intelekt/idealismus. Poučení, které se v mém krátkém příběhu snažím demonstrovat je, že je lepší si vždy každého poslechnout a to navícekrát, abychom zjistili, jestli to náhodou není takové "ošklivé káčátko".


Motivací k napsání tohoto článku mi byly mladé slečny, kterým většinou bývá kolem čtrnácti let, a padnou do spárů nedávno dospělým táborovým vedoucím, aniž by o nich cokoliv věděly anebo se o to vůbec zajímaly. A těm chlapcům je to opravdu jedno, co s těma holkama potom bude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Stify Stify | 21. července 2014 v 9:21 | Reagovat

Jo, ti táboroví vedoucí jsou fakt problém :/

2 Ysami Ysami | 22. července 2014 v 21:29 | Reagovat

To už je dlouho co sem někdo něco napsal  :D máš naprostou pravdu s těma vedoucíma taky takové znám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama