...jsem byla troska

30. července 2016 v 21:07
Téma týdne: Bloguju, protože


Bloguju, protože když mi bylo 11 let, dozvěděla jsem se, že člověk může zveřejňovat svoje myšlenky na internetu a další lidi, který vůbec nezná a nikdy neviděl, mu můžou odpovídat.

Podstatné části jsou ta o zveřejňování myšlenek, ta o tom, že mě nikdo předtím neviděl a lidi.


Zveřejňovat myšlenky jsem potřebovala, protože jsem byla X let šikanována fyzicky i psychicky a prostě jsem si potřebovala s někým promluvit. Ale neměla jsem kamarády. A rodiče to nezajímalo. A sestra byla malá. A učitelé se s tím nechtěli zabývat. A stejně, koho zajímám? Vždyť akorát zbytečně vydýchávám vzduch, který je potřeba pro ty lepší lidi než jsem já. Nebo pro zvířata. I takovej pavouk je tu víc potřeba než já. Alespoň není tolik vidět. Nezhunusuje lidi. Neobtěžuje. Neubližuje. Vlastně je to moje chyba, jak se ke mně chovají. Je to mnou. Tím co jsem. Radši, abych nebyla. Všem by bylo líp. Všem. I mně. Jsem sobec. Musím si to určitě vytrpět, protože je to trest a útěkem od toho to určitě bude horší. Přece to říkali v kostele.
Ale sama to nezvládnu. Napíšu to na internet, třeba... možná... snad mi někdo řekne, že to není mnou. Alespoň jeden neznámý člověk. Signál. Že za to nemůžu. A přece když to někdo nebude chtít číst, tak nemusí.

Tak já to zkusím.


Tak jsem to zkusila a už vím, že to všecko není pravda. A taky vím, kdo za to může. A nechodím do kostela. Protože jsem dospělá a už mě nemůžou přinutit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marilyn Grohl Marilyn Grohl | Web | 30. července 2016 v 21:12 | Reagovat

Gratulujem :)
Blogy niekedy vela spojovali a pomahali, to ano

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama